Podczas największych w Polsce targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Będzie można spotkać się z Robertem Kubicą, zawodnikami, czy instruktorami i co najważniejsze przejechać się na pit bike! 

– Zarażamy pasją do motocykli od najmłodszych lat – i to właśnie jest nasza idea, mówi Łukasz Pawlikowski. – Małe pit bike, większe terenowe dirt bike, coraz popularniejsze elektryki. Nie ważne czy na off-roadzie, czy na asfalcie. Liczy się miłość do dwóch kółek. Uczymy bezpiecznych nawyków, przekazujemy wiedzę, działamy wielotorowo. Wszystko po to, by tworzyć społeczność i przekazywać naszą pasję dalej. Just Ride! 

Na Poznań Motor Show strefa JustR zostanie podzielona na kilka przystanków. Od stanowiska “Mistrzostwach Mechaników”, gdzie uczestnicy ogólnopolskiego konkursukonkursu będę egzaminowani na minimotocyklach, przez strefę jazd testowych na zewnątrz, gdzie każdy będzie mógł spróbować jazdy, po wystawę najnowszych modeli na hali motocyklowej nr 3. 

Młody Mechanik Motocyklowy, gościem Robert Kubica!

Trzydzieści najzdolniejszych zespołów złożonych z uczniów szkół średnich stanie do rywalizacji o laury. Są to najlepsze zespoły z całej Polski, które musiały pokonać rekordową liczbę konkurentów. – Łącznie w półfinałach wystartowało 10 000 osób, ekipy składały się z dwóch osób i opiekuna. Również w konkurencji “Młody mechanik motocyklowy” przekroczyliśmy wszelkie oczekiwania co do liczby zgłoszeń. Teraz czas sprawdzić naszych mechaników w praktyce. Zadania podczas finału również będą wykonywane zarówno na motocyklach, jak i na minimotocyklach pit bike. Finał motocyklowej konkurencji już w sobotę, a w piątek zapraszamy wszystkich na spotkanie z Robertem Kubicą. Do zobaczenia na Poznań Motor Show – mówi Adrian Dekowski, organizator Mistrzostw Młodych Mechaników, prezes V8 Team.

Jazdy testowe dla dzieci na placu Poznań Motor Show

Przez trzy dni targowe: piątek, sobota i niedziela, wszyscy uczestnicy Poznań Motor Show będą mogli korzystać z bezpłatnych jazd na pit bike. Na Placu Marka, każdego dnia w godzinach 11:00-17:00, czekać będzie szkółka PitBike51 z Leszna. – Przygotowaliśmy różnorodne motocykle, najmłodsi amatorzy dwóch kółek powinni mieć skończone cztery lata i jeździć już na rowerze. Na stanie będą modele od 50cc pojemności po minimotocykle dla młodzieży 125 – 150cc. Będzie można spróbować także jazdy na kołach supermoto i przetestować model MRF 140 SM. Jeżeli marzyliście, by spróbować jazdy na pit bike, a wcześniej nie było okazji, nie może Was zabraknąć! – mówi Jakub Majchrzak, Pitbike 51. 

Dzieci i młodzież do ukończenia 18 roku życia może wziąć udział w jazdach za zgodą i pod opieką rodziców, kaski będą udostępniane na miejscu. 

Najnowsze modele na hali motocyklowej 

Nie zabraknie typowej wystawy modeli pit bike. Na stanowisku nr 7 w hali motocyklowej nr 3, czekać będzie na Was stanowisko z najnowszymi modelami marek Kayo i MRF. – Nie zabraknie takich nowości, jak Kayo 125 TT, czyli wyjątkowa maszyna dla młodzieży, czy kultowego modelu MRF 140 RC-Z w wersji 2023, jest to ulepszona wersja 140 RC, motocykl, którypoprowadzi zawodników na podium. Wprowadzono do niego szereg modyfikacji takich, jak fabryczne zastosowanie tuningowego wałka rozrządu oraz lekkiego magneta – podkreśla Jarosław Werchlewski, PitBike Store.  Gratką dla fanów dirt bike’ów będą Kayo K2 Pro, który jest totalną nowością w gamie dirt bike’ów Kayo, oraz KT 50 czyli najmniejszy dwusuw z rodziny Kayo. Jest przeznaczony dla dzieci do 10 roku życia. 

Spotkaj się z zawodnikami trenerami: Szkopek i Davidson

Na stanowisku Świata Motocykli, tuż przy scenie głównej salonu motocyklowego będzie można znaleźć także dwie szkółki i porozmawiać z ich trenerami. Za szkolenia na torach asfaltowych odpowiedzialny będzie zawodnik mistrzostw świata, tuż przed startem w legendarnym 24h Le Mans, Marek Szkopek, który będzie opowiadał o swojej pracy w Micro Szkopek School. O tajnikach jazdy i treningach w terenie więcej będzie można dowiedzieć się u Eliasza Davidsona, szefa Strefy Pit Bike. 

Poznań Motor Show odbywa się w dniach 30 marca (press day) i 31 marca – 2 kwietnia wstęp dla publiczności na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.  BILETY