pit bike

Czym jest Pit Bike?

Pit Bike czyli niewielki motocykl o wysokości siedzenia od 60 do 85 cm (w zależności od modelu) o stosunkowo dużej mocy. To idelany motor dla dziecka, młodzieży i dorosłych. W Polsce motocykle klasy pit bike często nazywane są mini cross’ami. W pitach instalowane są silniki o pojemności od 49.9 cm3 do nawet 190 cm3.

Motocykle o silnikach do 80 cc przeznaczone są głównie dla dzieci (od 5 lat). Modele te posiadają dużo mniej mocy niż ich większe odpowiedniki, a także zazwyczaj wyposażone są w półautomatyczne sprzęgło, dzięki czemu są bezpiecznym rozwiązaniem dla dzieci chcących nauczyć się jazdy na motocyklu.

Mocniejsze modele o pojemności nawet do 190 cc przeznaczone są do uprawiania wyczynowej jazdy na torach typu: motocross, supermoto, dirt. Dzięki niewielkiej cenie, a także małym gabarytom ułatwiającym transport, motocykle tego typu stanowią atrakcyjną alternatywę dla dużych motocykli wyczynowych.
MX Otopit Toruń jest klubem popularyzującym dyscyplinę pit bike w naszym kraju oraz organizatorem zawodów zarówno w wersji terenowej, jak i na asfalcie. W sezonie 2021 łącznie w profesjonalnych wyścigach wystartowało ponad 300 zawodników i zawodniczek.

Pit Bike to świetny początek przygody z profesjonalnym wymiarem motorsportu. W bezpiecznych- torowych warunkach dzieci i młodzież poznają tajniki jazdy, by potem odnosić sukcesy zarówno w rywalizacji na małych kółkach, jak i w wyższych klasach motocyklowych.

motor da dziecka pit bike mrf rxf kayo rxf mini cross