Regulamin Sportu Motocyklowego: Zasady Rozgrywek Minimotocykle Pit Bike 2023 i Regulamin Ramowy Pucharu Polski Minimotocykle PIT BIKE YCF, MRF, KAYO, RXF 2023 te dwa dokumenty zostały opublikowane na stronie Polskiego Związku Motorowego. 

Zasady rozgrywek, przygotowanie minimotocykli, formalności. Na stronie Polskiego Związku Motorowego pojawiły się regulaminy zawodów pit bike na 2023. Znajdziecie tam między innymi szczegóły klas zawodniczych, zarówno dla off-roadu, jak i zmagań na asfalcie.  Sprawdźmy, jakie informacje uzyskać można na podstawie publikacji.

Regulamin Sportu Motocyklowego.Zasady Rozgrywek Minimotocykle Pit Bike 2023

Jest to prawdziwa skarbnica wiedzy, dla każdej osoby, zainteresowanej startem w zawodach pit bike. W tym dokumencie znajdziecie zasady rozgrywek: od ogólnych informacji przez licencje, badania lekarskie, klasy zawodnicze wraz z wiekiem i pojemnością minimotocykli. Omówione zostały również wyścigi, zarówno w wersji SM, jak i off-road. Procedura startowa, pola startowe, przerwanie wyścigu czy klasyfikacja końcowa to zagadnienia, które tu znajdziecie. Wytyczne techniczne określają, jak powinien być przygotowany minimotocykl.Regulamin wspomina również o odpowiedzialności mechanika.

Regulamin-Minimotocykle-PIT-BIKE-Zasady-Rozgrywek
Pobierz

Regulamin Ramowy Pucharu Polski Minimotocykle  PIT BIKE   YCF, MRF, KAYO, RXF 2023

Drugi regulamin dotyczy rozgrywek pucharowych w wersji off-road i SM. Opisana została każda klasa, wymagania co do wieku i motocykli. Znajdziecie informacje o przebiegu wyścigów, ważne informacje dotyczą zmian w pucharze na asfalcie i podziale na grupy: dziecięcą (Stock 90, Pit Girls, Runner 80),ELITE (grupa najszybsza), PRO (grupa wolniejsza), ROOKIE (grupa najwolniejsza). Regulamin informuje również o klasyfikacji i punktacji. Ważne informacje dotyczą nowych klas MRF Runner 80, czy Kayo MiniGP.

Regulamin-Ramowy-Pucharu-Polski-Minimotocykle-PIT-BIKE-YCF-MRF-KAYO-RXF-2023-_-
Pobierz

Za PZM https://pzm.pl/regulaminy/mini-motocykle-pit-bike