Długi weekend, idealna pogoda, fantastyczny rodzinny klimat. Tak rozpoczęliśmy sezon jazd na torach asfaltowych. Runda Rozgrzewkowa Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM odbyła się 30 kwietnia.

I można powiedzieć, że był to swoisty wstęp do sezonu 2022, w którym przewidziane są cztery rundy Pucharu Polski oraz Mistrzostwa Polski. – Bardzo dobry początek sezonu, biorąc pod uwagę, że większość osób, które pojawiło się na Kartodromie to nowi uczestnicy zawodów pit bike – 83 osoby to świetny prognostyk – mówi Sylwia Żółtowska z MX Otopit Toruń. – I to co cieszy nas najbardziej to 28 osób, które przystąpiło do egzaminu na licencję
zawodniczą Polskiego Związku Motorowego, by móc dołączyć do stawki i rywalizować w sezonie.


Kartodrom Bydgoszcz to jeden z ulubionych obiektów polskich zawodników pit bike. Organizowanych jest tam bardzo dużo treningów i zawodów, dzięki czemu uczestnicy zawodów czują się tam jak w domu. – Ja bardzo z tego powodu się cieszę, pit bike są na torze zawsze mile widziane, między innymi dlatego, że organizatorzy bardzo dbają o normy głośności, zawodnicy są na to przygotowani, nie ma żadnych skarg z sąsiedztwa, jest bardzo kulturalnie no i w sportowym duchu. Ilość dzieci i młodzieży, która dzięki pit bike zaczyna swoją przygodę z jednośladami bardzo cieszy, to przede wszystkim wspaniała edukacja. Miasta są zatłoczone, motocykle i skutery dzięki temu coraz popularniejsze na naszych drogach. Takie starty w zawodach i obycie ze sprzętem to nie tylko pasja i sportowa rywalizacja, ale i inwestycja w bezpieczeństwo tych młodych osób, które kiedyś wyjadą na ulice – będą potrafiły się odpowiednio zachować, chociażby ocenić drogę hamowania – podkreśla Krzysztof Studziński z Polskiego Związku Motorowego.

Każdy kto chce dołączyć do rywalizacji na minimotocyklach YCF, MRF, Kayo, RXF może to zrobić w dowolnym momencie sezonu. Zarówno na asfalcie, jak i w off-roadzie licencje można zdać na każdej pucharowej rundzie. Wystarczy ukończone 8 lat i badania od lekarza sportowego. Na miejscu zdajemy egzamin teoretyczny ze znajomości zasad obowiązujących na torze i flag, ukończenie wyścigu to zaliczona część praktyczna.

Start właściwego sezonu i pierwsza runda Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike SM już 22 maja na Awix Racing Arenie w Toruniu. Zawody poprzedzą dwudniowe treningi.

Zwycięzcy Rundy Rozgrzewkowej
Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM


Stock 90

1.Andrzej Kupczyński
2.Nikodem Sobierajski
3.Olaf Kozłowski

Pit Ladies
1.Sandra Zawadzka
2. Aleksandra Kotowska
3. Adriana Bernady

Stock 125
1.Franciszek Stokłosa
2.Bartosz Bambecki
3.Paweł Sitek

Stock 150 Junior
1.Igor Teske
2.Mateusz Ziobrowski
3. Olgierd Tomaszewski

Lite 150
1.Oskar Kubicki
2.Maciej Goryszewski
3.Jakub Woźniak

Stock 150
1.Patryk Wagner
2.Bartosz Krygier
3.Jakub Waszak

Super Pit
1. Adrian Soja
2.Miłosz Kurkul
3. Marcin Burzyński

MiniGP

1.Andrzej Kupczyński
2.William Forstner
3.Piotr Adamczyk

Masters
1.Rafał Walasiewicz
2.Daniel Terka
3. Marcin Włodarczyk