Wymagające warunki nie przestraszyły fanów off-roadu na nieco mniejszych kołach. Podczas weekendu w Gdańsku padł tegoroczny rekord frekwencji zarówno w Pucharze, jak i Mistrzostwach Polski Pit Bike Off-Road YCF, MRF, Kayo.

114 zawodników w rywalizacji pucharowej oraz 77 w mistrzostwach Polski, oraz co cieszy najbardziej -po 25 najmłodszych uczestników jazd pokazowych każdego dnia. To najlepszy rezultat frekwencyjny w tym sezonie, a oba cykle off-road, przekroczyły właśnie swój półmetek. Do rywalizacji można dołączyć w każdym momencie sezonu, do czego zachęcają organizatorzy.

Świetna frekwencja – wynik ciężkiej pracy

-Liczby, statystyki i przede wszystkim dopływ dzieci do tej dyscypliny, to zasługa szkółek i trenerów. Sam tor nie wystarczy, ktoś musi koordynować, napędzać i czuwać nad rozwojem danej społeczności. To, że dzieci chcą jeździć, chcą rywalizować, to dla nas największa nagroda. Dziś są w pit bike, jutro pójdą dalej, ale to właśnie teraz kształtują swój charakter i zacięcie w motorsporcie -zaznacza trener, Marcin Wójcik.

Chętnych, którzy chcieli się sprawdzić na torze motocrossowym w Gdańsku, nie odstraszyły warunki pogodowe. W sobotę potężne ulewy postawiły pod znakiem zapytania cały weekend startów. Finalnie zarówno puchar, jak i mistrzostwa, odbyły się, fundując śmiałkom potężną dawkę świetnego ścigania w błocie.

W błocie do mety

-Warunki w Gdańsku były trudne, ale był to także swoisty sprawdzian dla zawodników, bo nie zawsze jeździ się na równym i twardym torze, a tu rozgrywamy zawody o najwyższe tytuły. Myślę, że wszyscy byli zadowoleni, nie tylko ze swoich startów, ale i zaangażowania organizatorów i lokalnej ekipy, która nie miała łatwego zadania, by przygotować obiekt do ścigania na najwyższym poziomie- mówi Marian Zupa, prezes zarządu okręgowego PZM w Gdańsku i Gdańskiego Auto Moto Klubu. -Bardzo cieszy mnie fakt, że minimotocykle stają się coraz bardziej popularne, u nas na Pomorzu obserwuje cały czas wzrost czy to osób, które wyrabiają licencję PZM, czy zapisują się do naszego klubu. I o to chodzi! Jest to ogromna praca trenerów, ale zawody powinny być obowiązkowo kolejnym etapem, żeby się sprawdzić, żeby się rozwijać i być coraz lepszym. Bez współrywalizacji na torze, nie jest to możliwe.

Następna szansa, by sprawdzić się w warunkach off-road, już 20 i 21 lipca na torze w Głażewie (kujawsko-pomorskie). Wystarczy posiadać minimotocykl YCF, MRF lub Kayo i skończone 8 lat, by przystąpić do rozgrywek. Młodsze dzieci-od 6.roku życia organizatorzy zapraszają na jazdy pokazowe, a osoby pełnoletnie, które nie chcą zostać zawodnikami-do klasy Amator, stworzonej dla dobrej zabawy na torze. 

Zwycięzcy Pucharu Polski Pit Bike Off-Road, runda 3
22 czerwca 2024
Tor motocrossowy Gdańsk

STOCK 90
1.Jakub PASIKOWSKI

2.Kuba BERCZYK

3.Sergiusz MALTAŃSKI

MRF 80 RUNNER

1.Matej HUBA
2.Tymon BIERNACKI
3.Hubert ŁUCYSZYN

PIT LADIES

1.Izabelle ROSBORG
2.IGA MARCHWICKA
3.Julita KANIOWSKA

STOCK 125

1.Patryk BALINA
2.Aleksander JOŃCA
3.Ignacy KNOP

STOCK 150

1.Szymon PAWLIKOWSKI
2.Eliasz DAWIDSON
3.Mikołaj HUBNER

SUPER PIT 

1.Antoni BĄK
2.Wiktoria KURKOWSKA

3.Mateusz SALETA

BIGY
1.Łukasz KRZYWDA
2.Jakub WOJTAL
3.Artur NEJDORA

MASTERS

1.Jacek MALEPSZY
2.Dariusz MAŚLIŃSKI
3.Wojciech TYBURSKI

AMATOR

1.Michał KOPER
2.Sebastian STALKA
3.Aleksander CĄKAŁA

KLASYFIKACJA ZESPOŁÓW SPONSORSKICH

1. FOTOWOLTAIKA SAMOCHODOWA TEAM
2.Pit Bike Strefa FUN
3.Kruszyński MX Academy Team

Zwycięzcy Mistrzostw Polski Pit Bike Off-Road, runda 3
23 czerwca 2024
Tor motocrossowy Gdańsk

STOCK 90

1.Kuba BERCZYK
2.Filip KARPIŃSKI
3.Igor KRÓL

MRF 80 RUNNER

1.Leon WALTER
2.Wojciech FENGLER
3.Kamil MACIEJEWSKI

PIT LADIES
1.Oliwia BARCZYŃSKA
2.Hanna SZEWCZYK
3.Maja MATUSZEWSKA

STOCK 125

1.Szymon PAWLIKOWSKI
2.Kosma SIROCKI
3.Wojciech PIECHOCIŃSKI

STOCK 150

1.Eliasz DAWIDSON

2.Mikołaj BARCZYŃSKI
3.Patryk BARCZYŃSKI

SUPER PIT 

1.Mateusz SALETA
2.Nikodem ORZECHOWSKI
3.Antoni BĄK

BIGY
1.Szymon SCHODOWSKI
2.Jakub WOJTAL
3.Tomasz DUTKA

MASTERS

1.Łukasz KRZYWDA
2.Sławomir KRUSZYŃSKI

3.Artur NEJDORA

KLASYFIKACJA ZESPOŁÓW SPONSORSKICH

1. FOTOWOLTAIKA SAMOCHODOWA TEAM
2.Kruszyński MX Academy Team
3.Pit Bike Strefa FUN