Idealne rozpoczęcie wakacji? Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike Off-Road: YCF, MRF, Kayo na torze motocrossowym w Gdańsku! Na Pomorzu zawodnicy przekroczą półmetek tegorocznych zmagań.

Idealne okoliczności przyrody, pierwszy weekend wakacji i motorsportowe emocje, to najlepszy scenariusz na początek lata. Propozycja nie tylko idealna dla fanów minimotocykli pit bike, ale i dla mieszkańców Pomorza, którzy bezpłatnie mogą wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. -Ponad setka zawodników z całej Polski, najmłodsi od ósmego roku życia, nieco mniejsze motocykle i ogromne emocje. Skoki, szybkie zakręty, trochę kurzu i błota. Tor motocrossowy w Gdańsku to bardzo lubiany przez zawodników obiekt, a walka zawsze jest tam zacięta. To gwarantuje, że będzie to bardzo ciekawy weekend: dla publiczności ekscytujący, ale jeszcze bardziej dla zawodników, dla których walka o punkty staje się decydująca. Jednym słowem – nie może Was zabraknąć 22 i 23 czerwca w Gdańsku – zaprasza Maciej Merchel, MPP Trade, importer minimotocykli YCF, MRF i Kayo.

Pierwszy weekend wakacji  jesteśmy “off”! 
Weekend pod znakiem off-roadu rozpocznie się już w piątek. Jazdy wolne dla zawodników przygotowujących się do startu w zawodach, rozpoczną się wyjątkowo o godz. 12:00 i zakończą o 18:00. W sobotę odbywać będzie się Puchar Polski Pit Bike Off-Road: YCF, MRF, Kayo w którym zobaczymy zawodników oraz amatorów, a w niedzielę Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road: YCF, MRF, Kayo – czyli walka o najwyższe tytuły w kraju. Każdego dnia będzie można podziwiać także najmłodszych śmiałków na dwóch kółkach, czyli dzieci od szóstego roku życia, które przygotowują się dopiero do startu kariery. Są to tak zwane jazdy pokazowe. 

Zawodnicy z całego kraju i lokalne gwiazdy
W Gdańsku na co dzień funkcjonuje bardzo prężnie szkółka dla adeptów minimotocykli, którą prowadzi były zawodnik motocrossu i uznany trener, Marcin Wójcik. – Zawodnicy z Pomorza nie mogą doczekać się startu na swoim domowym torze, to dla nich wielkie święto. Nasza lokalna szkółka to mocna, zgrana paka, regularnie trenujemy w Gdańsku, a nasi reprezentaci prezentują się z powodzeniem w zawodach pit bike. W każdej klasie mamy mocne lokaty. Oczywiście nasi lokalni zawodnicy bardzo dobrze czują się na swoim “betonowym”, czyli bardzo twardym torze, więc pokażą na co ich stać. Warunki są idealne pod minimotocykle pit bike, więc każdy uczestnik powinien się odnaleźć. Teraz pozostało nam trzymać kciuki i czekać na weekend zawodów! Do zobaczenia na torze przy Starogardzkiej! mówi trener, Marcin Wójcik.

Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike Off-Road: YCf, MRF, Kayo, odbywają się w weekend 22-23 czerwca 2024. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny, a zawodnicy tradycyjnie znajdą informacje na stronie federacji oraz organizatora zawodów: https://zawodypitbike.pl/