Już w niedzielę 27 sierpnia wielki finał tegorocznych Mistrzostw Polski Pit Bike Off-Road! Ostateczne starcie najlepszych w kraju, odbędzie się na torze motocrossowym w Gdańsku. Będzie to jednocześnie trzecia runda tego cyklu.

Debiut zawodów przy Starogardzkiej w Gdańsku miał miejsce rok temu. Wtedy odbyły się tam, pierwsze w historii, zawody tej rangi.

W Gdańskim Auto Moto Klubie mamy sporą grupę zawodników startujących na mini motocyklach pit bike. Zeszłoroczna organizacja i duże oczekiwania co do zawodów rangi Mistrzostw Polski wzbudziły wiele emocji. Całe szczęście duże doświadczenie pozwoliło nam wywiązać się z tego zadania i przetrzeć szlaki na tak wysokiej poprzeczce organizacyjnej. Było dużo dobrej zabawy, ścigania i uśmiechów. Dlatego już nie możemy doczekać się, aż zawodnicy minimotocykli znów zjadą do Gdańska-podkreśla Paweł Kurajk z Gdańskiego Auto Moto Klubu.

Po zeszłorocznym sukcesie, czas na kolejną odsłonę widowiska w Gdańsku. 
-Dziękujemy promotorowi, że po raz drugi nam zaufał. Dla klubu to wielki zaszczyt i uznanie, że możemy wspólnie zorganizować Mistrzostwa Polski Pit Bike w Gdańsku-mówi Sebastian Wójcik, MX Wójcik. -Gdański Auto Moto Klub wielokrotnie podejmował się ambitnych projektów. Organizowaliśmy zawody motocrossowe różnej rangi: Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, a także wielokrotnie rozgrywki Mistrzostw i Pucharu Polski. Prezes GAMK Marian Zupa posiada  doświadczenie w zawodach najwyższej rangi, wszystko będzie więc standardowo dopięte na ostatni guzik. Poza tym my, jako MX Wójcik Gdańsk oraz Pit Bike Pomorze wraz z rodzicami również będą uczestniczyć w tym projekcie.  

W tym sezonie zawodnicy Pit Bike rywalizowali już podczas Mistrzostw Polski Pit Bike Off-Road w Mórkowie koło Leszna i Głażewie. W Gdańsku okaże się, kto sięgnie, po najważniejsze – mistrzowskie tytuły 2023. Przypominamy również, że w tym sezonie w zawodach rangi mistrzowskiej, mogą startować tylko doświadczeni zawodnicy, posiadający licencje A, PZM.

-Zgodnie z przyjętą zasadą w Polskim Związku Motorowym, zawody Mistrzostw Polski są przeznaczone dla najlepszych i najszybszych zawodników. Rozwój Pit Bike, który następował w ostatnich latach, pozwoliły stopniowo podnosić rangę zawodów i umożliwić rywalizację o tytuły mistrzowskie. Naturalną konsekwencją jest wprowadzenie licencji A. Cieszy, że wszystkie zaplanowane kroki następują zgodnie z przyjętym planem i przynoszą pozytywne efekty-podkreśla Paweł Kurajk.

Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road, runda trzecia i zarazem finałowa zaplanowana została na niedzielę 27 sierpnia 2023. Start zawodów około 11:30. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny. Gospodarzem wydarzenia jest Gdański Auto Moto Klub, a areną zmagań tor motocrossowy MX Gdańsk przy ul. Starogardzkiej.