Dwa dni treningów i zawody w randze mistrzostw Polski. W miniony weekend na Bydgoskim Kartodromie spotkali się najlepsi zawodnicy Pit Bike. Humory dopisywały, mimo kapryśnej aury.

Blisko osiemdziesiątka najszybszych zawodników w kraju, stanęła do rywalizacji w II rundzie Mistrzostw Polski Pit Bike SM. Zawodnicy zostali wystawieni na zmienne warunki pogodowe, a ich decyzje co do wyboru odpowiednich opon, okazały się kluczowe. –Nie tylko umiejętności i forma zawodnika, ale i także wiele innych czynników ma wpływ na sukces– podkreśla Dawid Polaszczyk, Pitbike.pl. –W cyklu Mistrzostw Polski Pit Bike SM, na przestrzeni trzech rund, wyłonieni zostaną najlepsi zawodnicy Pit Bike w kraju. Prawdziwy mistrz, musi być szybki w każdych warunkach. W przypadku zmiennej pogody, decyzje na jakich oponach wyjechać, są kluczowe. Zawodnicy Pit Bike, po raz kolejny udowodnili, że mają już olbrzymie doświadczenie i potrafią odnaleźć się zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. To były naprawdę dobre zawody!

Najszybszym zawodnikiem rundy okazał się Jakub Stankiewicz, uzyskując czas 50.185 sekundy w drugich kwalifikacjach. W zawodach wystartowało 77 zawodników z licencją A, Polskiego Związku Motorowego oraz dzieci w jazdach pokazowych. Zespołem, który wywalczył najwięcej punktów, okazał się Osztyn Racing. Zawodnicy rywalizowali w jedenastu klasach. Wyposażeni w minimotocykle: MRF, Kayo, RXF i YCF stanęli do dwóch wyjazdów kwalifikacyjnych i dwóch wyścigów. 

Zawody na bydgoskim Kartodromie były już drugą rundą tegorocznych mistrzostw rozgrywanych na torach asfaltowych. Finałowe starcie już 10 września na podwarszawskim Autodromie Słomczyn. 

Zwycięzcy II rundy
Mistrzostw Polski Pit Bike SM
5 sierpnia 2023, Kartodrom Bydgoszcz

Stock 90

1.Tadeusz FRUKACZ

2.Jan BABIARZ

3.Maciej WILGOCKI

MRF Runner 80
1.Piotr CHUDALA

2.Feliks KRASZEWSKI    

3.Ksawery GASIK

Pit Ladies

1.Latika OPALIŃSKA

2.Aleksandra KOTOWSKA

3.Anna KŁOS

Stock 125
1.Antoni KUPTEL

2.Karol TERKA

3.Franciszek STOKŁOSA

Stock 150 Junior

1.Aleksander GRALEWICZ

2.Bartosz BAMBECKI

3.Eryk RADZIEWIŃSKI

Stock 150

1.Michał ZIELIŃSKI

2.Piotr ZAMIATAŁA

3.Maciej DOBOSZ

Super Pit

1.Jarosław WERCHLEWSKI

2.Arkadiusz SZYMAŃSKI

3.Miłosz KURKUL

MiniGP

1.Jakub STANKIEWICZ

2.Antoni KUPTEL

3.Hubert MALEC

Kayo Mini GP

1.Piotr SZWARCZEWSKI

2.Oscar KUBICKI

3.Konrad ŻURAWIŃSKI

Masters

1.Rafał WALASIEWICZ

2.Daniel TERKA

3.Tomasz DZIERŻA

Klasyfikacja zespołów sponsorskich

1.Olsztyn Racing

2.IRON OK2RACE

3.Sil Academy