To już trzeci sezon z rzędu, kiedy położony koło Bydgoszczy obiekt przyjmie w swoje progi zawodników dyscypliny Pit Bike. Na SMC Motorsports Park będą rywalizować zawodnicy off-road. 

Rok 2023 to bardzo aktywny sezon zawodniczy dla pasjonatów małych kółek. Kolejna runda została przewidziana na malowniczych terenach, w miejscowości Wierzchucin Królewski. 

W wyjątkowych okolicznościach przyrody
-Jak zwykle zadbamy o rodzinną atmosferę i dobre jedzenie. Motorsport i piękne okoliczności przyrody to moim zdaniem idealne połączenie wakacyjnego wydania zawodów pit bike -mówi Sebastian Chwiałkowski, gospodarz wydarzenia. -Sam tor i trasa nie zmieniają się, bo jest to obiekt homologowany, ale na pewno usprawniliśmy jeszcze bardziej prace na obiekcie, mamy nowe systemy podlewania i obsługi toru. Powiększyło się także zaplecze toru, co powinno ucieszyć uczestników. Kto jeszcze nie jeździł u nas, powinien przygotować się na świetną zabawę, gdyż SMC jest szybkim, technicznym torem.

W przygotowania, jak zwykle, włącza się również lokalna społeczność, która zawsze licznie stawia się także na miejscu wydarzenia. Co warto podkreślić wstęp na zawody jest bezpłatny i każdy może kibicować zawodnikom z całej Polski w ich walce o punkty w pucharze. To również świetna okazja, by zobaczyć na własne oczy, jak ścigają się na dwóch kółkach najmłodsi rajderzy w naszym kraju. –To przede wszystkim idealna wakacyjna atrakcja dla mieszkańców kujawsko-pomorskiego. Nie tylko dla motocyklistów, którzy chętnie odwiedzają zawody Pit Bike, ale także dla rodzin z dziećmi, które chcą zobaczyć to widowisko na własne oczy. Ja bardzo kibicuję zawodnikom, bo wiem ile pracy i poświęcenia kosztuje ich i ich rodziny udział w zawodach. Przed zawodnikami jeszcze łącznie trzy rundy i wielki finał gdzie spotkają się najlepsi zawodnicy sezonu. Trzymam kciuki, a Wy trzymajcie gaz!dopinguje Arkadiusz Bas, Valvo-Tect, importer marki Valvoline.

Miejsce z motorsportową duszą
SMC Motorsports Park to miejsce, które bardzo prężnie funkcjonuje na co dzień. Na miejscu znajduje się motocrossowy tor pit bike, gdzie można trenować indywidualnie, ale organizowane są także treningi z topowymi trenerami. Do tego, każdy może spróbować tam swoich sił na minimotocyklach pit bike, gdyż obiekt  posiada wypożyczalnie sprzętu z wachlarzem możliwości od kilkulatków po dorosłych pasjonatów dwóch kółek.

W sobotę odbywają się treningi, a Puchar Polski Pit Bike Off-Road startuje w niedzielę 30 lipca, o godz.11:40. Więcej informacji o minimotocyklach pit bike i wydarzeniach w całej Polsce można znaleźć na stronie: https://pitbike24.pl/