To był piękny weekend, który miłośnikom małych dwóch kółek upłynął pod znakiem off-roadu. W Głażewie (gmina Unisław) zawodnicy walczyli o podia i kolejne punkty w klasyfikacji mistrzowskiej. 

Za nami II runda Mistrzostw Polski Pit Bike Off-Road. Jednocześnie zawodnicy walczący o tytuły mistrza w tym sezonie przekroczyli właśnie półmetek zmagań. W 30 stopniowym upale rywalizowali w dziewięciu klasach i klasyfikacji zespołowej. Nie tylko warstwa sportowa, ale także ważne wydarzenie w regionie.

-Gratuluje organizatorom, to były fantastyczna zawody! – podkreśla Jakub Danielewicz, wójt gminy Unisław. –To co należy podkreślić i co powtarzają również zawodnicy to świetnie przygotowany tor i niepowtarzalny klimat. Cieszymy się, że zawody tej rangi zawitały do naszej gminy. To co ważne jest dla mnie, to fakt, że wyciągamy dzieciaki sprzed komputerów, ekranów- nie tylko zawodników, ale i kibiców, którzy spędzają tu czas. No i ważny aspekt to edukacja, dzieciaki i młodzież uczą się tu w bezpiecznych warunkach, w przyszłości wykorzystają zdobyte umiejętności i dobre nawyki na drodze.

Runda na torze w Głażewie, po majowych zawodach w Mórkowie koło Leszna, była drugą imprezą tegorocznego cyklu. –Cieszy wysoki poziom zawodników, to że nie tylko rywalizują, ale i świetnie się bawią. Cieszy także frekwencja. W tym roku zawodnicy chcący walczyć o tytuły mistrzowskie muszą posiadać wyższą licencje PZM, kategorii A. To duża zmiana, ale konieczna dla dalszego rozwoju dyscypliny. Mimo tych procedur na zawodach z jazdami pokazowymi stawiło się ponad sto osób chętnych rywalizować o punkty i zwycięstwa w swoich klasach – mówi Dawid Polaszczyk, Pitbike.pl. 

Wielki finał zmagań w mistrzostwach Polski już w 27 sierpnia. Zawodnicy staną do walki na torze w Gdańsku. W międzyczasie jeszcze jedna runda pucharowa, która zaplanowana została na 30 lipca na SMC Motorsport Parku w Wierzchucinie Królewskim.

Zwycięzcy II rundy Mistrzostw Polski Pit Bike Off-Road

9 lipca 2023, Tor Głażewo 

MRF Runner 80

1.Filip KARPIŃSKI

2.Leon PTAK

3.Ludwik PRYFER

Stock 90

1.Dawid OSCENDA

2.Tymek ANDRZEJEWSKI

3.Patryk BALINA

Pit Ladies

1.Wiktoria KURKOWSKA

2.Zuzanna PRUSAK

3.Anna OLEŚNIEWICZ

Stock 125

1.Maciej CIMOCH

2.Oliwier STRUŻYNA

3.Wojciech PIECHOCIŃSKI

Stock 150 Junior

1.Nikodem ORZECHOWSKI

2.Mikołaj HUBNER

3.Dawid SMOLNIK

Stock 150

1.Patryk GRABOWSKI

2.Mikołaj KUPAJ

3.Jakub AURAST

Super Pit

1.Mateusz SALETA

2.Marcin JĘDRZEJCZYK

3.Tomasz KUPAJ

Masters

1.Marcin WIŚNIEWSKI

2.Łukasz KRZYWDA

3.Leszek ZEMLER

Bigy

1.Michał BEREŚ

2.Robert NEJDORA

3.Jakub WOJTAL

Klasyfikacja zespołów sponsorskich:
1.FOTOWOLTAIKA SAMOCHODOWA TEAM
2.Kruszyński MX Academy Team
3.Pit Bike Strefa FUN