Sezon rozkręcił się na całego, a przed zawodnikami kolejne wyzwania. Tym razem spotkają się na jednym z najnowocześniejszych obiektów w Polsce. Położony pod Warszawą Autodrom Słomczyn stanie się motorsportową areną zmagań już w najbliższą niedzielę. 

To już druga runda połączonych wyścigów: Pit Bike i Supermoto. Mimo dużej obsady na torze, organizatorzy tak połączyli grupy wyścigowe, że każdy zawodnik bierze udział w dwóch wyścigach jednego dnia. Do południa ścigają się minimotocyke, a na drugą zmianę wjeżdżają motocykle Supermoto. 

-Na jednym torze spotykają się dwie konkurencje, jedna w czasie rozwoju, druga w ciężkim momencie swojego funkcjonowania, połączenie sił i współpraca to bardzo dobry pomysł-mówi Jacek Bujański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Motocyklowego PZM. -Jedyny warunek, który musi być spełniony to odpowiedni obiekt i jego zaplecze. Jeżeli w Bydgoszczy udało się zorganizować rundę, o Słomczyn absolutnie się nie boję. Ważnym aspektem połączenia Pit Bike i Supermoto jest przeplatanie się dwóch pokoleń na torze młodzi przyglądają się, co ich czeka na dużych maszynach i nie chodzi tylko o supermoto, bo ważne by zostali po prostu w motorsporcie. Pit Bike to początek, tu diamenciki są odkrywane i szlifowane, nie znikają. Mamy też aspekt ekonomiczny. Widziałem, że na pierwszej rundzie zawodnicy z minimotocykli, zmieniali motocykle i jechali wyścigi Supermoto. I to bardzo dobre rozwiązanie, bo po jednych kosztach logistycznych, noclegowych, transportowych, mogą jednego dnia wystartować łącznie w czterech wyścigach. To też jest świetne! 

Organizatorzy wyciągnęli wnioski po ostatnich zawodach i chcą jeszcze bardziej dopracować wspólną formułę rozgrywek.   -Jak to mówią, pierwsze koty za płoty. Po rundzie w Bydgoszczy mamy sporo pracy i trochę rzeczy do poprawienia. Pierwsza i kluczowa to chronometraż na sobotnich treningach. W Słomczynie już w sobotę będziemy mierzyć czasy, co pomoże w podziale na grupy podczas zawodów. Dodatkowo, aby jeszcze mocniej podkręcić emocje w wyścigach Pucharu Polski Pit Bike w każdej grupie wyścigowej (Elite/Pro/Rookie) zostaną wyłonieni zwycięzcy, którzy na końcu staną na wspólnym podium. Autodrom Słomczyn to nasz domowy tor dlatego chcemy dopiąć wszystko na ostatni guzik-podkreśla organizator zawodów Jerzy Głodek z SM Racing. 

Wyścigi Pit Bike zostaną rozegrane między 11:00, a 14:00, po minimotocyklach na tor wjadą motocykle Supermoto. Wyścigi w tej klasie zaplanowano między 17:00, a 19:00. Wstęp na wyścigi jest bezpłatny.