Kolejny przystanek: Pit Bike Zone Puchar Polski Pit Bike Off-Road okazał się dość kapryśny pod względem pogody. Organizatorzy mieli sporo pracy, bo nad torem przeszła nawałnica. Całe szczęście w niedzielę dziewięćdziesiątka zawodników przystąpiła do rywalizacji.

Zadanie było dość trudne dla każdego zawodnika. III runda zawodów off-road odbywała się na nowym obiekcie, a sobotnie treningi zostały odwołane ze względu na opady deszczu. -Za nami były już dwie rundy Pucharu Polski oraz jedna runda Mistrzostw Polski Pit Bike Off-Road. Koszalin był dla nas sprawdzianem-czy rozdzielenie tych cykli na większą ilość zawodów i działania lokalne, było dobrym pomysłem. Okazuje się, że tak, bo z rundy na rundę frekwencja nie spada i utrzymuje się także w nowych lokalizacjach. Dla mnie blisko setka uczestników z jazdami testowymi to świetny rezultat-mówi Maciej Merchel Pit Bike MRF. -Dziękuję zawodnikom za zrozumienie- po ulewach, w sobotę musieliśmy przygotować go praktycznie od nowa. Finalnie okazało się, że tor był przyczepny, szybki i chyba przypadł do gustu zawodnikom. 


Nowy tor, podwójne emocje

Tor Koszalin Konikowo był nowym obiektem w repertuarze zawodów pit bike. Na co dzień obiekt funkcjonuje, jako tor motocrossowy. Okazuje się, że przy niewielkim nakładzie pracy, taki obiekt może się zmienić w idealny tor dla minimotocykli. 

Nie tylko nowy tor, ale i sporo nowych zawodników. W Koszalinie przez dwa dni prowadzone były egzaminy na licencje PZM, więc dla wielu osób były to pierwsze zawody. To pokazuje, że nasza praca ma sens-podkreśla Sylwia Żółtowska, Otopit.

Już w lipcu dwie kolejne imprezy pod szyldem off-road. 9 lipca zawodnicy spotkają się na II rundzie Mistrzostw Polski Pit Bike Off-Road, które odbędą się na torze w Głażewie, a IV runda pucharowa została zaplanowana na 30 lipca w Wierzchucinie Królewskim. Więcej informacji o zawodach na stronie zawodypitbike.pl 

Zwycięzcy Pucharu Polski Pit Bike Off-Road
Runda 3, Koszalin

18 czerwca 2023

MRF Runner 80

1.Sergiusz MALTAŃSKI

2.Jan KAZUŁA

3.Leon WALTER

Stock 90

1.Dawid OSCENDA

2.Kacper NYCZ

3.Nikolas KOŚCIUCH

Stock 125

1.Wojciech PIECHOCIŃSKI

2.Maciej CIMOCH

3.Aleksander JOŃCA

Pit Ladies

1.Wiktoria KURKOWSKA

2.Martyna MERCHEL

3.Zuzanna PRUSAK

Stock 125 Junior

1.Antoni BĄK

2.Błażej KRAUSE

3.Dawid SMOLNIK

Stock 150

1.Mikołaj BARCZYŃSKI

2.Eliasz DAWIDSON

3.Sebastian GUMIENNY

Super Pit

1.Cyprian BIELIŃSKI

2.Mateusz SALETA

3.Jacek KUJAWA

Amator

1.Aleksander CĘKAŁA

2.Patryk NIEBORAK

3.Bartosz KRAMEK

Bigy

1.Robert NEJDORA

2.Patryk NOWAKOWSKI

3.Jakub WOJTAL

Masters

1.Marcin WIŚNIEWSKI

2.Sławomir KRUSZYŃSKI

3.Krzysztof PASIKOWSKI

Klasyfikacja zespołów sponsorskich

1.FOTOWOLTAIKA SAMOCHODOWA TEAM

2.Kruszyński MX Academy Team

3.Pit Bike Strefa FUN