Już 11 czerwca 2023 na torze Wallrav Race Center koło Zielonej Góry rozpocznie się rywalizacja o najwyższe trofea w świecie minimotocykli. Zawodnicy ścigający się na torach asfaltowych zmierzą się w trzech rundach, po których wyłonieni zostaną Mistrzowie Polski roku 2023. 

Podobnie, jak w przypadku mistrzostw off-road, będą się ścigać tylko zawodnicy z licencją Polskiego Związku Motorowego kategorii A. Najbardziej doświadczona stawka dyscypliny będzie rywalizowała w jedenastu  klasach. Wielkie przygotowania do tego wydarzenia rozpoczną się już w piątek, gdyż dzień mistrzostw poprzedzają dwudniowe treningi na torze. Swoją obecność zapowiadają zawodnicy i teamy z całego kraju.

-Bardzo się cieszę, że będę miał okazję spotkać się ze starymi znajomymi z toru. Na Pit Bike zaczynałem swoją karierę i była to dla mnie furtka do międzynarodowych startów. Dziś ścigam się za granicą, ale zawsze pamiętam i chętnie wracam na minimotocykle. Do zobaczenia na Mistrzostwach Polski! – zapowiada Kuba Stankiewicz, zwycięzca pierwszej rundy tegorocznego cyklu Alpe Adria MiniGP i zeszłoroczny uczestnik mistrzostw świata FIM MiniGP.

Szlifuj umiejętności w mniejszej skali
Dziś rywalizacja na minimotocyklach to bardzo popularna dyscyplina motorsportu. Wciąż jest to najbardziej budżetowa forma ścigania w terenie i na asfalcie, a dla wielu młodych zawodników szansa na rozpoczęcie światowej kariery. -Polska bardzo szybko nadgoniła Europę, jeśli chodzi o kulturę ścigania i przede wszystkim wychowywania dzieci w motorsportowym duchu. Jeszcze kilka lat temu patrzyliśmy z podziwem na inne kraje, dziś mamy to wszystko na wyciągnięcie ręki. Pit Bike stały się szansą dla młodych, by zaistnieć, ale nie zapominajmy, że jest to również bardzo popularny sport wśród dorosłych. Niski budżet, bezpieczeństwo, brak większych kontuzji – zachęcają do wyboru minimotocykla. Jeśli chodzi o emocje, są takie same, jak na dużych torach. Skala nie ma tu znaczenia, a doświadczenie zdobyte na pit bike są bezcenne. Bardzo polecam nie tylko sportowcom, ale i każdemu motocykliście, który chce podnieść swoje umiejętności-mówi Marek Szkopek, zawodnik mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych FIM EWC i trener. 

Wstęp dla publiczności bezpłatny 
Na Wallrav Race Center zjedzie nie tylko śmietanka polskich zawodników, ale i cała branża. Publiczność, która chce podpatrywać zmagania na torze, nie musi kupować biletów. Wstęp jest bezpłatny. 

Zawody Pit Bike wchodzą na kolejny etap. Licencje A uprawniające do rywalizacji w cyklu Mistrzostw Polski to kolejny krok i jednocześnie tworzenie przedpola dla nowych zawodników. Ci najbardziej doświadczeni zaprezentują się już 11 czerwca na Wallrav Race Center w Starym Kisielinie. Osobiście nie mogę doczekać się listy nazwisk, które się tam pojawią, ale z tego co obserwuje będzie to wielkie wydarzenie. To pierwsza z trzech rund mistrzowskich na asfalcie w tym roku, ale apetyt na widowiskowe ściganie już jest rozbudzony. Powodzenia dla wszystkich aspirujących do tytułów mistrzów w 2023!-puentuje Artur Herej z CST Poland. 

Pierwsza runda Mistrzostw Polski Pit Bike SM zaplanowana została na 11 czerwca. Start pierwszych wyścigów około 12:20, a dzień zakończy dekoracja zawodników na podium około godziny 17:00. Zainteresowanych ściganiem się na pit bike zapraszamy na stronę zawodów: www.zawodypitbike.pl