Takiego sezonu pit bike off-road jeszcze nie było! Dużo jazdy, tory w całej Polsce, rekordowa frekwencję zawodów. Teraz czas na finał, który odbędzie się w Wielkopolsce. Zawodników z całego kraju gościć będzie tor Mórkowo znajdujący się koło Leszna.

Mrągowo, Głażewo, Wierzchucin Królewski, Dąbrowa Górnicza, Głogów i szósty przystanek na trasie Pucharu Polski Pit Bike Off-Road: Mórkowo. W pełnym cyklu rywalizowało 156 licencjonowanych zawodników, sporą grupę stanowili też amatorzy oraz dzieci z jazd pokazowych, poniżej wieku licencji (blisko pięćdziesiątka!)

Na torach całego kraju

– Każda runda była wyjątkowa, każda miała swój specyficzny klimat i inne warunki na torze. Dzięki tej różnorodności jesteśmy w stanie poznać zawodników, którzy są najlepsi niezależnie od pogody, czy charakterystyki toru. Zaczynaliśmy w marcu, kończymy w październiku. To był aktywny rok – mówi Łukasz Pawlikowski MX Otopit Toruń.

Organizacja ostatniej rundy przypadła ekipie PitBike 51 z Leszna, jednocześnie jest to aktualnie największa społeczność w naszym kraju startująca w zawodach off-road na poziomie pucharu i mistrzostw. Jako gospodarze finału pracują nad tym, by te zawody były wyjątkowe, zarówno jeżeli chodzi o warstwę sportową, jak i oprawę wydarzenia. W sezonie 2022 będą gościć zawodników z całej Polski już po raz trzeci.

PitBike51 przygotowuje się standardowo do organizacji pucharu, po doświadczeniach z dwóch ostatnich lat jest nam łatwiej, możemy więc wprowadzić także nowe elementy i nowości związane z organizacją i oprawą zawodów. Podnosimy poprzeczkę i chcemy, żeby każdy zapamiętał to wydarzenie, jako wyjątkowe. Nie będzie większych niespodzianek na torze. Start będzie wyglądał tak, jak podczas poprzednich zawodów. Długa startowa, 51 metrów, skręt w prawo i góra na której będzie meta. Elementy, które pojawiły się rok temu również zostają, jeżeli ktoś był na campie przygotowującym do zawodów nie będzie niczym zaskoczony – stwierdza Jakub Majchrzak z PitBike 51.

Finał już w niedziele

Zawody w Mórkowie odbędą się w niedzielę 23 października 2022, wyścigi rozpoczynają się o 11:40, a piętnaście minut wcześniej o 11:25 startuje relacja na żywo: https://youtu.be/yZ8j9MZ3naM

Finał Pucharu Polski Pit Bike Off-Road to również ostatnia szansa na zdobycie punktów dla zawodników. Podczas finału są one liczone razy 1.3 co dodaje jeszcze większych emocji. Standardowo w klasyfikacji generalnej pod uwagę brane jest 5 najlepszych rund. Wszystko więc jeszcze możliwe.