To ostatnia okazja w tym sezonie, by na własne oczy zobaczyć najlepszych w Polsce zawodników, ścigających się na minimotocyklach YCF,  MRF, Kayo i RXF na torach asfaltowych. Wielki finał Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM startuje o 12:45 na torze przy Fordońskiej 116 w Bydgoszczy.

Przed zawodnikami najpierw treningi i kwalifikacje, które wyłonią miejsca startowe do finałowych wyścigów. Od 12:45 będziemy zaś śledzić decydujące starcia w dziewięciu zawodniczych klasach, na torze zobaczymy też dzieci, które zaczynają swoją przygodę tym sportem, w tzw. jazdach pokazowych (wyjazdy między wyścigami). Za zawodnikami i sympatykami dyscypliny aktywny sezon, łącznie zorganizowano cztery rundy pucharowe i mistrzostwa Polski. Oba cykle odbyły się pod patronatem tytularnym sieci Dobre Sklepy Motocyklowe.

Przed nami czwarta, a zarazem finałowa runda Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM – mówi Łukasz Bełcikowski, wiceprezes Dobrych Sklepów Motocyklowych Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wspierać cykl w sezonie 2022, jako sponsor tytularny  i mam nadzieję, że to nie koniec przygody ze światem minimotocykli pit bike. Sezon obfitował w wiele ciekawych zwrotów akcji, śledziliśmy na żywo i online wyborną rywalizację młodych zawodników i tych nieco starszych sympatyków małych kółek. Łączy ich jedno – apetyt na wygraną i chęć rozwoju. Nie tylko przyjeżdżają z całego kraju na kolejne rundy pucharu, ale także poświęcają wiele godzin na treningi, które są kluczem do sukcesu. Trzymamy kciuki za wszystkich zawodników podczas wielkiego finału. W Bydgoszczy wszystko się rozstrzygnie i dowiemy się, kto zwycięży w poszczególnych klasach pucharowych. 

Cykl wspierany jest również przez Valvoline, to już drugi sezon współpracy między marką, a dyscypliną pit bike. – Cieszymy się, że jako Valvo-Tect i Valvoline Polska możemy drugi rok uczestniczyć w Pucharze Polski Pit Bike SM i zarazem być świadkami ostatniej, tegorocznej rundy, która w Bydgoszczy wyłoni zdobywców Pucharu Polski. Tor, na którym odbędą się zawody, na pewno jest dobrze znany wszystkim uczestnikom, a dzięki „specjalnemu mnożnikowi punktów” emocje sięgną zenitu i będzie ciekawie do samego końca. Jako importer środków smarnych Valvoline cieszymy się że z roku na rok jest coraz więcej uczestników, zwłaszcza tych najmłodszych, którym kibicujemy szczególnie na początku ich drogi w świecie motorsportu – mówi Arkadiusz Bas z firmy Valvo-Tect.

Specjalny przelicznik to mnożnik punktów razy 1.2. Dodatkowo każdemu zawodnikowi z tabeli odrzucana jest najmniej punktowana runda. Te dwa czynniki sprawiają, że o laury zawodnicy walczą do samego końca. Wstęp na finałową rundę Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM jest bezpłatny. W biurze zawodów będzie można dowiedzieć się, co zrobić, by wystartować w kolejnym sezonie zawodów pit bike. 

Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike SM – FINAŁ
Kartodrom Bydgoszcz, ul. Fordońska 116 (wjazd tylną bramą)
Sobota 8 października 2022

Wstęp wolny

relacja na żywo: 🔴 Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike SM | Runda 4, Kartodrom Bydgoszcz

Harmonogram wyścigów:
12:45 Wyścig Pit Girls i Stock 90
13:25 Wyścig Stock 125 i Stock 150 Junior
14:05 Wyścig Super Pit, MiniGP i Masters
14:50 Wyścig Pit Ladies 
15:30 Wyścig Lite 150
16:10 Wyścig Stock 150