Minimotocykle MRF, YCF, Kayo i RXF w wersji off-roadowej już w najbliższy piątek oraz sobotę rozgoszczą się na torze „Górków” w Głogowie. To pierwsze zawody pit bike na tym obiekcie.

Tor motocrossowy w Głogowie posiada licencje motocrossową A. To obiekt, który gościł już wiele prestiżowych imprez motorsportowych, a zawodników pit bike będzie przyjmował po raz pierwszy. 

-Zawody małych motocykli będą zorganizowane na naszym torze po raz pierwszy i nie możemy się doczekać tego wydarzenia – mówi Andrzej Nalepka, prezes Automobilklubu “Głogów”. – W tygodniu poprzedzającym zawody codziennie trenowało u nas około dwudziestu, trzydziestu zawodników, w tygodniu zawodów treningów już nie ma, skupiamy się na renowacji obiektu. Wszystko będzie przygotowane profesjonalnie, odbywały się u nas już trzykrotnie mistrzostwa Europy w motocrossie oraz Mistrzostwa Polski. Oczywiście pit bike nie pojadą na pełnej nitce motocrossowej, tylko wydzielonej trasie. Mogę zdradzić, że wbrew wielu obawom wszyscy fani minimotocykli wyjeżdżali od nas bardzo zadowoleni, zatem V runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road w Głogowie powinna być ciekawym wydarzeniem zarówno dla samych uczestników, jak i zgromadzonej publiczności.

W tym miejscu warto przypomnieć, że wstęp na zawody pit bike nie jest biletowany. Warto odwiedzić tor i zobaczyć na własne oczy, jak rywalizują najmłodsi zawodnicy w naszym kraju, a także dorośli fani off-roadowej rozrywki. Chociaż teamy z całej Polski zjeżdżają do Głogowa już w piątek, kiedy to odbywają się treningi, to najlepiej odwiedzić tor w sobotę w okolicach południa, wtedy rozpoczną się najważniejsze wyścigi. Każda z klas w bramkach startowych stanie w sobotę dwukrotnie. Na koniec dnia odbędzie się dekoracja zawodników.

Kolejny przystanek Pucharu Polski Pit Bike Off-Road będzie bardzo ekscytujący i nieprzewidywalny – mówi Sylwia Żółtowska ze stowarzyszenia MX Otopit Toruń, które jest promotorem dyscypliny pit bike w naszym kraju. – Cała seria zmierza do wielkiego finału, w Głogowie organizujemy przedostatnią rundę sezonu. Do tego jest to nowy w cyklu obiekt, zawodnicy nie wiedzą, jak zachowają się tam ich konkurenci, a szanse na zdobycie cennych punktów zdają się być wyrównane. Zapowiada się świetna frekwencja i niesamowita zabawa w sportowym duchu. 

V runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road odbywa się 1 października otwierając jednocześnie ostatni miesiąc zmagań zawodniczych w sezonie 2022. Składający się z sześciu rund cykl, zakończy się na torze Mórkowo k. Leszna. Ten tor będzie organizatorem pucharu po raz trzeci. Emocji doda regulaminowe przyznawanie punktów podczas finału, które mnożone są razy 1.2 punkta. To wydarzenie zaplanowano na 23 października. Informacje o tym, jak zostać zawodnikiem oraz wystartować w zawodach można znaleźć na stronie https://zawodypitbike.pl/