Wakacyjna runda zawodów off-road odbędzie się w kujawsko-pomorskiem. Na przebudowany tor SMC Motorsports Park zjadą zawodnicy z całego kraju, po to by rywalizować o miejsca na podium oraz punkty do klasyfikacji generalnej sezonu.  

Tym razem areną zmagań na off-roadzie stanie się SMC Motorsports Park, mimo że zawodnicy pit bike już ścigali się w tym miejscu, czeka ich wiele niespodzianek. –Cieszę się, że już po raz drugi zawodnicy Pucharu Polski Pit Bike Off-Road zjadą na nasz rodzimy tor SMC Motorsports Park w Wierzchucinie Królewski – mówi Sebastian Chwiałkowski, gospodarz obiektu. – Niespodzianki czekają na zawodników na każdym kroku. Kompletnie została przebudowana nitka toru, został zmieniony kierunek jazdy, przebudowany każdy skok i najazd, dodaliśmy kilka metrów wyprofilowanej bandy. Tor jest szybszy, ale nadal techniczny i dłuższy o ponad 170 metrów.

Przypomnijmy, że w cyklu pucharowym zawodnicy ścigający się na minimotocyklach marek YCF, MRF, Kayo i RXF mają do przejechania aż sześć rund, zorganizowanych na terenie całego kraju. Za nimi już spotkania na torze Głażewo, w Mrągowie oraz Mistrzostwa Polski, które rozegrane zostały na torze motocrossowym w Gdańsku. 

Kolejny przystanek nie tylko będzie oznaczał nowości i niespodzianki, ale także stałe punkty programu. Nie zabraknie partnerów Pucharu Polski Pit Bike Off-Road, którzy aktywnie włączają się w obecność na zawodach. –III runda zawodów PitBike oznacza kolejną okazję, abyśmy mogli się z Wami spotkać! Już odliczamy dni do tego wydarzenia – mówi Damian Pakosz z firmy KT-24 .-Nasze stoisko znajdziecie standardowo – podążając za długą kolejką osób zainteresowanych skorzystaniem z myjki dla motocykli. Mamy nadzieję, że nasz wizerunek już na stałe wpisał się w pit bike-owy krajobraz i zobaczymy się ze wszystkimi w Wierzchucinie Królewskim już w ten weekend!

III runda Pucharu Polski Pit Bike Off-road odbędzie się w niedzielę, 31 lipca 2022. Zawodnicy tradycyjnie staną do dwóch wyścigów, a dzień wcześniej będą trenować podczas jazd wolnych. Warto dodać, że do rywalizacji można przystąpić na każdym etapie sezonu, a więcej informacji znaleźć można na www.zawodypitbike.pl 

W sezonie 2022 poza rundą w Wierzchucinie Królewski zaplanowane są jeszcze trzy spotkania: 11 września w Dąbrowie Górniczej, 1 października w Głogowie i 23 października w Zielonej Górze.