Za nami półmetek zmagań na asfalcie. Rozpoczęcie wakacji zawodnicy Pit Bike uczcili na torze. Pogoda była iście wakacyjna, ale tak wielkich emocji chyba nikt się nie spodziewał! 

Ponad 30 stopni, pełne słońce i wielkie emocje, które zapewnili nam zawodnicy ścigający się na minimotocyklach YCF, MRF, Kayo oraz RXF. Za nami druga z czterech rund pucharowych. Zawodnicy Dobre Sklepy Motocyklowe wrócą jeszcze dwa razy na Kartodrom Bydgoszcz – 16 lipca i na finał 8 października. Po drodze jeszcze najważniejsze wyzwanie, czyli Mistrzostwa Polski Pit Bike SM- które zostaną rozegrane 3 i 4 września na Autodromie Słomczyn pod Warszawą.

Runda w Starym Kisielinie przechodzi do historii, jako wyjątkowa – mówi Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń, organizator zawodów. – Łącznie 106 uczestników zawodów, a  w tym 13 najmłodszych zapaleńców poniżej granicy wieku licencji w jazdach pokazowych, To nas cieszy najbardziej, bo właśnie oni zasilą szeregi zawodnicze w kolejnych latach, a poziom tych młodych, walecznych pasjonatów minimotocykli zasługuje na wielki podziw. Jeszcze raz dziękuję trenerom za ich przygotowanie i propagowanie naszej dyscypliny. Razem możemy więcej! 

Na torze w Starym Kisielinie licznie zgromadzili się kibice, rodzice i fani dyscypliny, zawsze wspierają także partnerzy, którzy bacznie obserwują zawodników.

Cieszymy się niezmiennie, że Valvo-Tect, bezpośredni importer olejów Valvoline i Valvoline Polska możemy już drugi rok uczestniczyć w projekcie zawodów Pit Bike i wspierać tą wspaniałą inicjatywę, która zrzesza coraz więcej uczestników. Z przyjemnością patrzy się, mimo że temperatura w słońcu sięga ponad 30 stopni, jak zawodniczki i zawodnicy w różnych klasach i wieku oddają się swoim pasjom i wylewają siódme poty na torze. Jako sponsorzy widzimy, że poziom samej organizacji i samych zawodników idzie w górę– podkreśla Arkadiusz Bas, Valvo-Tect.

Kolejna runda Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM już 16 lipca na bydgoskim Kartodromie, wszystkie informacje tradycyjnie na stronie organizatora zawodów: https://zawodypitbike.pl/