Do grona partnerów Pucharu oraz Mistrzostw Polski Pit Bike SM, firma CST dołączyła w zeszłym sezonie. W 2022 po raz kolejny marka jedzie z nami na torach całego kraju.

Marka znajdująca się w czołówce branży oponiarskiej jest już bardzo dobrze znana zawodnikom pit bike. W sezonie 2022 znów będą się ściągać na tych oponach (jest to jedna z firm dopuszczonych do rywalizacji na torach asfaltowych). 

-Chcemy wspierać młode talenty, które może za jakiś czas będą startować na arenie międzynarodowej – mówi Artur Herej z CST Polska. – To był nasz cel od początku działalności związanej z minimotocyklami. Mamy odpowiednie opony do pit bike w swoim asortymencie, cały czas staramy się śledzić trendy i wprowadzać najlepsze rozwiązania wyścigowe. Życzymy udanego sezonu i do zobaczenia na torach!

Pierwsza runda Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM odbędzie się już w najbliższy weekend na Awix Racing Arenie w Toruniu.

-Bardzo się cieszę, że CST będzie kontynuowało współpracę z naszym klubem i wesprze organizację zawodów – mówi Sylwia Żółtowska, prezes MX Otopit Toruń. – Razem możemy więcej, a połączone siły firm z branży motocyklowej to sukces i bardzo dobry przykład działania.

Firma Cheng Shin Tire (CST) produkująca opony CST została założona w Tajwanie w 1967 roku. Rozpoczęła swoją działalność od produkcji opon rowerowych, stopniowo wchodząc w inne segmenty rynku i rozszerzając swoją ofertę o opony do motocykli, quadów, samochodów ciężarowych, samochodów osobowych, wózków widłowych i autobusów. Niezależnie od rodzaju opon, priorytetem firmy zawsze była produkcja opon najwyższej jakości. Obecnie Cheng Shin Tire znajduje się w czołówce branży oponiarskiej na świecie, zajmując pierwsze miejsce wśród producentów opon rowerowych i dziesiąte miejsce, biorąc pod uwagę wszystkie opony. Opony CST są dostępne już w ponad 150 krajach, na polskim rynku pojawiły się w 2003 roku.